Konferencja Microsoft-u trwała około półtorej godziny. Podczas której zaprezentowano nam trailery 60 gier, informację o xbox game pass, xcloud i nową konsolę.

Zacznijmy od gier

A tych było sporo. Do najważniejszych można zaliczyć Bleeding Edge, czyli nową sieciową gre od twórców Hellblade. Niestety jak w przypadku wszystkich produkcji tu wymienionych, zaprezentowane zostały tylko trailery. Jeśli ciekawi was ten tytuł to poniżej macie jej pokaz.

Trailer Bleeding Edge z E3

Fani gier zręcznościowych i przygodowych będą zachwyceni jeśli usłyszą, że Xbox Team zaprezentował Ori and the Will of the Wisps, gra opowiada o losach młodego ducha o tytułowym imieniu Ori, który wyrusza w świat by dowiedzieć się o swoim przeznaczeniu.

Zapowiada się ciekawa przygoda

Każdy z nas słyszał o grze pod tytułem Minecraft, ale nie każdy o Minecraft Dungeons. Chociaż gra została zapowiedziana już w ubiegłym roku, to dla wszystkich którzy o niej nie słyszeli,zapraszamy do traileru z E3 na którym widać urywki z gameplay’u.

Czas zwiedzić lochy, a nie tylko budować

Czy pamięta ktoś z was Outlast? Jeśli tak to niedługo ponownie będziecie mogli ruszyć z kamerą w ręku. Niestety nie w nowym Outlast, a w Blair Witch. Materiały pokazane na konferencji wskazują na dość duże podobieństwo do „Matki Horrorów”, z resztą sprawdźcie sami.

My, pies, kamera i coś

Cyberpunk 2077

A teraz trochę o grze na którą czekają wszyscy fani CD Projekt Red. Gra o której wielu żartowało, że premierę będzie miała w 2077. Niestety wczoraj na scenie Xbox Team, Keanu Reeves „rozczarował” wszystkich bowiem zapowiedział Cyberpunk 2077 o jakieś 57 lata wcześniej. Data premiery to 16.04.2020. Oczywiście oprócz prezentacji, dostaliśmy jeszcze Cinematic Trailer.

Oby nikt nie skrzywdził psa, bo inaczej z Night City zostaną ruiny.
Zapis ze sceny

Wiek Imperiów powraca w odświeżonej formie. Age of Empires II: Definitive Edition ma umożliwić zabawę w rozdzielczości 4K. Niestety daty premiery nie zapowiedziano, możliwe że więcej o tej grze dowiemy się na PC gaming Show. Warto też rzucić okiem na Dragon Ball Game Project Z: Action RPG.

Age of Empires II
Dragon Ball

Kochacie lego? A kochacie Gwiezdne Wojny? Jeśli tak, to specjalnie dla was Microsoft zapowiedział Lego Star Wars – The Skywalker Saga. Wszystkie części filmów w jednym świecie z klocków.

Niech moc będzie z wami

Największym przywilejem na pokazie cieszyła się najnowsza część Gears of War 5. Poza samym pokazem demonstrującym trailer, mieliśmy też zapowiedź nowego trybu Escape.

Gracz dostali jeszcze pokaz takich gier jak Dying Light 2, State of Decay 2 oraz Borderlands 3. Nie zabrakło również Halo Infinite.

A teraz technologia

Na konferencji Microsoft-u ujawniono, że nowa konsola Xbox Scarlett trafi na rynek w 2020 roku. Ma ona umożliwić granie w 120 FPS, posiadać dysk SSD i podobno najnowsza konsola powinna obsługiwać rozdzielczość 8K. Do nowinek technicznych można też zaliczyć Project xCloud. Jest to projekt streamingowy gier od Microsoftu. Próbna wersja tejże platformy ma zostać udostępniona w październiku. Całość zamyka zapowiedź nowego kontrolera Xbox Elite 2.

Podsumowanie

Z powodu dużego nagromadzenia gier, nie uświadczyliśmy jakiegoś dłuższego gameplayu. Większość produkcji miała przygotowane półtora minutowe trailery, które zdradzały tylko, że prace nad tytułem trwają, ewentualnie czasami daty premiery. Można powiedzieć, że pod względem informacji konferencja była udana, lecz nie otrzymaliśmy żadnych szczegółów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.