Już znamy wszystkie niespodzianki, które EA przygotowało dla nas w tym roku. Zobaczyliśmy wydarzenie na wysokim poziomie. Nie możemy narzekać na brak nowości, ale nie było też zaskoczeniu. Oto nasza relacja,zapraszamy.

Star Wars Jedi: Fallen Order – Uncharted w kosmosie

Najbardziej wyczekiwaną prezentacją od EA, niewątpliwie był gameplay Star Wars Jedi: Fallen Order. Kiedy prawie cztery lata temu, na ekranach kin pojawiło się Przebudzenie Mocy,wielu graczy zastanawiało się kiedy w ich ręce trafi nowa produkcja, osadzona w uniwersum stworzonym przez Georga Lucasa. Jednak mimo upływu czasu i dwóch produkcji na licencji Disneya, wielu fanów było niezadowolonych brakiem przygody dla jednego gracza. Teraz po dzisiejszej prezentacji, możemy nareszcie odkładać pieniądze na zakup Fallen Order,bo zapowiada się dobra rozgrywka.

Przygoda się zaczyna

Mimo naszych nadziei na wybór ścieżki jaką będziemy podążać,twórcy ukrócili nasze zapędy. Gra będzie opowiadać o młodym padawanie starającym się przetrwać w trakcie czystki którą przeprowadza Imperium. Do walki oprócz miecza świetlnego, dostaniemy też nieodzowną dla każdego Jedaii.Moc. Tutaj dział odpowiedzialny za sekwencje pojedynków, dał nam całą masę możliwości ich wykorzystania. Będziemy mogli jednocześnie zatrzymać pocisk z broni przeciwnika,aby jego samego przenieść pod własną linię ognia.Oprócz spotkań z żołnierzami wroga, czeka nas eksploracja pięknych lokacji,które przybliżą nam planety na których się znajdujemy.

Piękne lokacje będą dużym plusem

Mimo krótkiego demo,nasze oczekiwania zostały spełnione. Mamy nadzieję,że cała gra będzie równie dobra co zaprezentowany urywek.

Battlefield 5 – Czas na Pacyfik

Wielokrotnie krytykowany Battlefield 5 w końcu może nas zaskoczyć. Bo oprócz prezentacji nowych map,twórcy zaskoczyli nas przeniesieniem rozgrywki na pole starć Aliantów z Japonią, czyli sam środek Pacyfiku. Nowa lokacja i strony konfliktu, odświeżą potyczki i naszym zdaniem przyciągną nowych graczy, również zatrzymując obecnych.

Czas na Cesarską Armię i Wujka Sama

Każdy najbliższy miesiąc będzie oferował nowość dla posiadaczy BFV. Jednak jeśli nadal zastanawiacie się nad zakupem, to musimy was poinformować o pojawieniu się „Piątki” na Orgin Access Basic. Cena miesięcznego abonamentu wynosi 14.99 zł a całoroczna subskrypcja 79.99zł. Czekamy z niecierpliwością na wszystko co zapowiedziało DICE i jesteśmy pozytywnie zaskoczeni.

Fifa 20 – Powrót na ulicę

EA zabierze nas do miejsc w których rodzą się legendy piłki nożnej, czyli na stadiony zlokalizowane w blokowiskach i fawelach. Miejska piłka wraca z impetem na który zasługuje. Twórcy zaprezentują nam kilka rodzajów rozgrywki,między innymi oczekiwany przez nas tryb fabularny dla jednego gracza. Oprócz nowego elementu, ulepszona zostanie sama rozgrywka,rzuty karne i wolne nabiorą nowych kształtów. Nie oczekiwaliśmy rewolucji, więc spokojna ewolucja serii w zupełności nam wystarczy.

The Sims 4 – Wyspa Marzeń

Nowy dodatek do ostatniej odsłony The Sims, przeniesie nas na wyspę rodem z Oceanu Spokojnego. Według zapowiedzi twórców nowa lokacja będzie zamkniętym ekosystemem, w którym nasze decyzje odnośnie ochrony środowiska mają wpływ na wygląd otoczenia. Nowym elementem rozgrywki będzie, dodanie możliwości przebywania w wodzie i wykonywania różnego rodzaju czynności, jak jazda na skuterze wodnym czy pływanie tradycyjną łodzią.

Producenci zadbali o to byśmy poczuli więź i historię naszego nowego domu. Stąd w różnych lokalizacjach wyspy znajdziemy duchy przodków, które w zależności od naszego podejścia do kwestii natury,będą nam bardziej lub mniej przyjazne. Całe rozszerzenie było inspirowane kulturą i dziedzictwem ludności Polinezji. Kolejną zapowiedzią jaką dostaliśmy, będzie dodatek poświęcony magii, jednak nie było to poparte żadnymi konkretami.

Podsumowanie

Podczas autorskiej konferencji EA otrzymaliśmy dużo ciekawych zapowiedzi, jednak wyznaczenie 30 minut na każdy z tytułów sprawił,że czasami mieliśmy poczucie pośpiechu, a zwłaszcza w przypadku prezentacji nowych Star Warsów. Jednak mimo to kilka godzin upłynęło bardzo szybko,a wydarzenie było bardzo dobrze zorganizowane od strony technicznej. Okres targów uważam za otwarty.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.