W tym roku nie doczekamy się stanowiska Activision – Blizzard na targach E3. W przypadku Blizzarda powód jest prosty, studio nie ma żadnej produkcji którą mogłoby się pochwalić. Jednak największą niespodzianką jest brak ich partnera z Holdingu, który zapowiedział powrót do korzeni, swojej największej serii Call of Duty. Po zeszłorocznej premierze Assassin’s Creed Odyssey, Ubisoft zapewne pokarze nam kolejnego pretendenta do premiery roku. Do obu prezentacji podchodzimy bez emocji, czy też dużych oczekiwań, jednak nie obrazimy się jeśli zostaniemy pozytywnie zaskoczeni.

Call of Duty: Modern Warfare

Dla wielu szokiem okazała się informacja o totalnym zresetowaniu popularnej serii Modern Warfare. Gra która pierwotnie została zaprezentowana w 2007 roku, doczekała się dwóch kontynuacji. W trakcie kilkuletniej epickiej historii, dostaliśmy możliwość walki na nowoczesnych polach bitew, jak i wykonywania tajnych operacji w których rozgrywały się losy świata. Jednak wraz z trzecią i ostatnią częścią, twórcy zapędzili się w kozi róg z możliwością budowania fabuły. Gdyż świat przedstawiony w grze wygląda zupełnie inaczej niż nasz i tworzenie realnego pola walki byłby niemożliwe. Mimo totalnego restartu, na pierwszym zwiastunie widzimy znanych nam dobrze bohaterów. Mamy nadzieję na więcej informacji i powrót Call of Duty, do starego dobrego patosu i akcji rodem z hollywoodzkich produkcji.

We are ready for duty Captain Price

Watch Dogs 3

Według plotek i doniesień z Ubisoft’u, na tegorocznej prezentacji mamy poznać konkrety odnośnie trzeciej odsłony cyklu Watch Dogs. Główny bohater i jego wyjątkowe umiejętności hakerskie, zostaną przeniesione do zupełnie nowej metropolii a największym faworytem jest Londyn. Musimy stanowczo podkreślić,że są to niepotwierdzone informacje, więc musimy czekać aż samo studio uchyli rąbka tajemnicy. My chcielibyśmy zobaczyć ulepszoną mechanikę i bardziej wciągającą fabułę.

God save the Queen

Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint

Duchy powracają i tym razem muszą uratować świat, przed chciwą korporacją. Kolejna odsłona serii nastawionej na zabawę w kooperacji, jest od wielu lat kluczową produkcją Ubisoftu. Mimo wielu bolączek gra jest idealnie skrojona pod zabawę wieloosobową, która daje wiele możliwości kierowania rozgrywki i rozwoju postaci. Dla nas jednak przydałoby się naprawić sporadyczne błędy i usprawnić system podróżowania. Ghost Recon to nadal tytuł warty uwagi i z pewnością będziemy go obserwować.

Duchy powracają

Podsumowanie Activision

Jedyną grą od Activision, na którą czekamy, jest zapowiedziane Call of Duty. Brak innych oczekiwań wynika z problemów personalnych studia. Wielu wysoko postawionych pracowników opuszcza jego szeregi, czego bezpośrednim skutkiem może być osłabienie pozycji na rynku i spowolnienie prac nad nowymi tytułami. Mimo to mamy wielkie nadzieje na sukces i powrót COD’a jakiego pokochaliśmy.

Podsumowanie Ubisoft

Ubisoft może pochwalić się dużo bogatsza ofertą i według ich zapowiedzi do roku 2020,chcą wydać nawet cztery tytuły z kategorii AAA. Wiemy,że wśród nich zabraknie kolejnej części Assassin’s Creed, która robi sobie krótką przerwę po premierze Odyssey. Według naszych typów możemy w końcu poznać szczegóły odnośnie Skull and Bones, albo usłyszeć o powrocie Sama Fishera. Tak czy inaczej nie możemy się doczekać.

Konferencję Ubisoftu będzie można obejrzeć pod tym linkiem :https://www.youtube.com/watch?v=aSyZa3b58QA

Activision zrezygnowało z prezentacji, więc jedyne co dostaniemy to informacje prasowe które udzielą dziennikarzom.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.