Na oficjalnym profilu na Twitterze Phil Spencer poinformował, że na tegorocznej konferencji, Microsoft zaprezentuje 14 gier. Wszystkie pochodzące od firm pod kontrolą giganta. Nie jest to zbytnio szokująco wielka liczba, bowiem potentat z Redmond posiada takie studia jak 343 Industries ( odpowiedzialni za serie Halo), Obsidian Entertainment ( Studio będące autorem Fallout: New Vegas) i wiele innych.

Halo Infinite

Pierwszą grę na którą czekamy i chcielibyśmy zobaczyć na targach jest Halo Infinite. Co prawda jest już zapowiedziane, więc nasze oczekiwanie się spełni, ale bardziej nas interesuje jak nowe Halo będzie wyglądać. Na razie jedynymi informacjami o tej produkcji jest to, że powstaje na silniku Slipspace oraz, że znów wcielimy się w legendarnego Master Chiefa.

Microsoft
Jakie będzie nowe Halo?

Wasteland 3

Pustkowie powraca po raz trzeci. Tym razem trafimy na skute lodem Kolorado. Wcielimy się w członka Teamu November, oddziału strażników pustkowi. Według zapowiedzi, rozgrywka będzie się skupiała na eksploracji świata i walce z napotkanymi przeciwnikami. Pomóc ma nam szereg pojazdów, które oprócz bycia środkiem transportu, ma umożliwić nam również magazynowanie sprzętu. z miłą chęcią chciałbym zobaczyć tę produkcję, ponieważ jestem ciekaw jak poradzili sobie twórcy ze zmianą lokacji. W końcu porzucamy pustynie, by udać się do lodowej krainy.

Microsoft - Wasteland 3
Pustkowia wracają.

Gears of War 5

Gears of War 5 zaczyna swoja akcję po wydarzeniach z czwartej części. Wcielamy się w Kait Diaz i razem z naszym towarzyszem Delmontem Walkerem, ruszamy by przemierzyć planety Sera. Od poprzedniej części minęły już trzy lata. Na metacriticu dostała ocenę 86 w wersji na PC. Twórcy wysoko postawili poprzeczkę, dlatego jestem ciekaw czy teraz ją sięgną.

Gears of War 5
Gears of War powraca.

The Outer Worlds

The Outer Worlds to pierwszoosobowa gra RPG z elementami science fiction. Pracuje nad nią studio Obsidian Entertainment. W grze wcielamy się w wybudzonego z hibernacji załoganta statku kosmicznego. Po dotarciu na ludzką kolonie na obcej planecie, naszymi działaniami wpłyniemy na jej los. Tematyka i sam zamysł fabularny jest dość interesujący, mam nadzieje, że sama gra będzie tak samo dobra jak jej zapowiedź.

Microsoft - The Outer Worlds
Witamy w Kolonii.

Cyberpunk 2077

Mimo, że CD Projekt RED nie jest firmą zależną od Microsoft-u, to postanowili wesprzeć jej konferencję pokazem swojej gry. Cyberpunk 2077 bo to o niej mowa umożliwi nam zabawę w Night City. W futurystycznym świecie, gdzie ludzie modyfikują swoje ciała za pomocą specjalnych wszczepów, by zwiększyć swoje umiejętności. Mając w pamięci serie Wiedźmin mam nadzieje, że najnowsza produkcja „redsów” zachwyci i pozwoli spędzić ze sobą wiele godzin. Dlatego z niecierpliwością czekam na jej prezentację.

Cyberpunk 2077
A gdzie Wiedźmin 4?

Podsumowanie

Na konferencji Microsoft-u zobaczymy 14 gier. Wymienione w moich oczekiwaniach są te gry, których obecność potwierdzono i zapewne będę je najbardziej śledził. Mam nadzieję, że na tegorocznym E3 zobaczymy same dobre produkcje.

E3 – kompendium wiedzy https://talesgame.com/2019/05/08/e3-2019-wszystko-co-musisz-wiedziec/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.