Pewnie wielu z was grało w jakąś grę gdzie w pewnym punkcie fabuły zobaczyło cutscenkie która zaparła w was dech w piersiach. Była ona tak dobrze zrobiona, że podziwialiście ją jak jakąś scenę z filmu. Na ekranie mogli się witać jacyś dawni znajomi, albo po prostu nasza postać dostawała cios w plecy od kogoś komu ufaliśmy. Z resztą nie ważne co się działo, ważne, że te sceny łączy jedna rzecz. A jest nią epickość.

Takich scen w grach jest wiele i nie sposób ich zliczyć. Z tego też powodu wybraliśmy dla was tylko 5 scen które na nas zrobiły największe wrażenie. Zanim zaczniemy pragnę napisać jak wybierałem dla was te ujęcia. Skupiałem się na widowiskowości, oprawie muzycznej i na tym czego dokładnie scena dotyczyła. Jest więc to moja subiektywna lista i każdy może zrobić swoją do czego zachęcam w sekcji komentarzy. Teraz możemy zaczynać.

Uwaga na Spoilery!

1. Cpt. Price i jego cygaro

Każdy kto grał w Call of Duty: Modern Warfare pamięta zapewne taką postać jak Cpt. Price. Ten charyzmatyczny dowódca towarzyszył nam przez większość czasu w całej trylogii Modern Warfare. To on nas przyjął w szeregi SAS i to on był naszym mentorem. Żołnierza jak on nie znajdziemy nigdzie indziej.

I choć występuje on przez całą serie MW to dopiero w ostatniej misji Call of Duty: Modern Warfare 3 możemy pokierować tak zacną postacią. Podczas zadania mierzymy się z Władimirem Makarowem. Gdy nasz rywal już nie żyję, nasz bohater siada na krańcu budynku i zapala cygaro zwycięstwa. Mając na uwadze to co się działo przez wszystkie trzy części, to zakończenie ostatniej misji daje ogromną satysfakcję. Mimo, że nikt tego nie mówi to scena pokazuje nam, że w końcu możemy odpocząć od walki.

Scen'a z call of duty
Dla mnie jedna z lepszych scen.

2. Pagan Min i jego helikopter

Far Cry 4 to bez zwątpienia dobra gra. Historia Ajaya jest ciekawa i przyjemna, a sam antagonista Pagan Min jest jednym z lepszych przeciwników z którymi się mierzymy. Został on tak dobrze zrobiony, że już od początku gry chciało mu się pomóc. Przekonywał nas swoją charyzmą i wdziękiem. Gdy kończyłem Far Cry’a to miałem nadzieje, że nie będę musiał go zabijać i tak tez było. Gra dała nam wybór. W wypadku gdy go pościliśmy koniec tej historii zyskiwał na wartości.

Jak na króla przystało Pagan Min żegna się z nami w iście kólewski sposób. Pomaga nam wypełnić ostatnie życzenie matki, mianowicie zaprowadza nas na miejsce złożenia prochów. I gdy jesteśmy tym zajęci on przygotowuje swoją ucieczkę. Gdy my się odwracamy by dalej z nim pogadać, Pagan już nas pozdrawia z powietrza słowami: „Dałem ci Kyrat, ale zachowam helikopter”. Po chwili załącza się piosenka The Clash – Should I Stay or Should I Go i tak odlatuje na naszych oczach „wielki człowiek”.

Scen'a z Far cry 4
I’ve given you Kyrat, but I’m keeping the helicopter

3. Geralt i odnalezienie Ciri

Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawiła się na rynku w 2015 roku i z miejsca stała się najlepszą grą tego roku. Wszystkie produkcje próbują jej dorównać, jej fenomen spowodował, że fanów serii wiedźmin możemy znaleźć na całym świecie. Gra była w każdym punkcie dopracowana i przemyślana, a sama opowieść pięknie kończyła losy Geralta z Rivii.

Najbardziej wzruszającą sceną w produkcji był moment gdy Geralt dopływa na wyspę mgieł i znajduje Ciri bez życia. Zrozpaczony wiedźmin nie może uwierzyć, że jego starania by ją odnaleźć poszły na marne. Przytula ją i widać jakby wewnętrznie błagał by się zbudziła. Gdy myślimy, że to jest koniec, wtedy Cirilla wraca do życia a my stajemy się świadkiem pięknej sceny.

Wiedźmin 3
Ojciec i córka

4. Prorok i kosmos

Crysis 3 gra która paliła komputery. Oprawa graficzna była tak dobra, że nawet dziś cieszy oko. Sama gra polegała na wojnie ludzkości z najeźdźcami z kosmosu. Głównym bohaterem był żołnierz zamknięty w specjalnym skafandrze, dający mu specjalne umiejętności m.in. niewidzialność i zwiększoną odporność na obrażenia. Tak uzbrojeni ruszaliśmy do walki z kosmitami.

A jak z kosmitami walczyć to tylko w kosmosie. Ostatnia misja miała miejsce w pustce. Gdy wszystko idzie w diabły i wydawać by się mogło, że to już koniec, przegraliśmy to wtedy nasz bohater przeżywa wewnętrzną walkę ze swoimi wspomnieniami. Z pojedynku wychodzimy zwycięsko, dzięki czemu w ostatniej chwili pokonujemy kosmitów. Scena Jedna z lepszych.

Scen'a z Crysis 3
Mimo, że wszystko idzie w diabły musimy dalej walczyć.

5. Clementine, Lee i pistolet

Telltale Games stworzyło ciekawą próbę połączenia gier z serialem. Dzięki temu zabiegowi dostaliśmy pełno scen które chwytały za serce. Jedną z nich którą będę pamiętał do końca życia, jest scena końcowa z gry The Walking Dead: A Telltale Games Series – Season On. Gdy nasz bohater umiera, odbywa się wtedy rozmowa pomiędzy Clementine a Lee. W wyniku której dziewczynka skraca cierpienia mężczyzny. Bardziej wzruszającej sceny nie znalazłem w żadnej innej grze.

The walking Dead
Epicka historia

I tak wygląda moja lista najfajniejszych scen. Zapraszam was do zrobienia własnej w komentarzach i życzę miłego grania!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.