Gry w które graliśmy, to seria wpisów o produkcjach w które graliśmy, polecamy lub napisaliśmy recenzje. Możecie się tu dowiedzieć najbardziej istotnych informacji o danej grze.

Data premiery: 25 Kwietnia 2019

Producent: Paradox Development Studio

Platforma: PC


Imperator: Rome to gra studia Paradox. Należy ona do tak zwanych
Grand strategy wargame. Możemy w niej poprowadzić jedno z państw starożytnego świata.


Mechanika

Produkcja wyszła jedynie na PC i łączy ze sobą cechy pozostałych produkcji Paradox’u. Znajdziemy tu elementy znane z Europa Universalis 4 i Crusader Kings II. Warto nadmienić, że twórcy użyli tutaj ulepszonego silnika tych produkcji.

Gra rozpoczyna się w 304 roku p.n.e. Jest to moment wzlotu potęgi Rzymu i środek wojny diadochów na bliskim wschodzie. Gra oferuje poprowadzenie jednego z państw położonych od Hiszpanii aż po Indie.

Naszym zadaniem jest zbudowanie silnego gospodarczo i militarnie państwa. Służy temu rozbudowany system zarządzania. Musimy nie jednokrotnie podejmować decyzje mające wpływ na nasze dalsze losy. Decydujemy kogo skazać za brak lojalności na śmierć lub jaki obrzęd religijny wykonać. Nasze obowiązki obejmują sprawy ustrojowe, politykę zagraniczną, gospodarkę, technologię, sprawy wojskowe.

System prowadzenia wojny jest podobny do tego z Europa Universalis 4. Musimy zniszczyć armie wroga a następnie zająć jego forty. Przy czym to gracz decyduje o taktyce przed bitwą i o tradycjach wojskowych dających bonusy dla naszych ludzi. Po zakończeniu zmagań zbrojnych decydujemy o losach podbitego państwa i jego mieszkańców.


Recenzja: https://talesgame.com/2019/04/28/imperator-rome-recenzja/

Oficjalna strona gry: https://www.paradoxplaza.com/imperator-rome/IMIM01GSK0000001-MASTER.html

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.